Sekčná garážová brána

Sekcionálne garážové brány sa skladajú z niekoľkých spojených zasúvateľných sekcií a sú stále viac obľúbneným riešením. Šetria priestor, manipulácia s nimi je veľmi pohodlná a dobré vlastnosti ponúkajú aj z hľadiska bezpečnosti. Garážové brány môžeme vyberať z viacerých druhov. Najpopulárnejšie sú tradičné sekcionálne či rolovacie brány.

  • ŠPECIFIKÁCIA
  • ELEKTRICKÝ POHON
  • KOVANIE

Samotná brána je zvyčajne vyrobená z ocele, ktorá tvorí konštrukciu. Plášť dverí je skonštruovaný z veľmi ľahkých polyuretánových dosiek.

Mechanizmus sekcionálnych brán je založený na pohybe brány po koľajničkách osadených na pánte a taktiež na strope. Tento pohyb je uľahčený prítomnosťou kladiek a pružín. Sekcionálna brána je jeden ucelený celok, ktorý sa po sklopení umiestni pod strop. Sekčné brány sa vyznačujú dlhou životnosťou a vysokou spoľahlivosťou.  Sekčné garážové brány majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti, ktoré sú vhodné pre novostavby i pre rekonštrukcie. Pre tieto brány sú použité vysokokvalitné bezpečnostné prvky, galvanicky upravené kovanie, čo zabezpečí dlhodobú životnosť a funkčnosť celej konštrukcie brány.

Ovládanie brány mobilom?
 

Svoju garážovú bránu máte stále pod kontrolou nech ste kdekoľvek a kedykoľvek. Možnosť zasielania sms o pohybe brány.

Ako fungujú sekcionálne garážové brány?

Sekcionálne brány nazývané aj sekčné brány vzišli ako kompromis z dvoch typov brán. Rolovacej a výklopnej garážovej brány. Panely sekčnej brány sa líšia od panelov rolovacích brán najmä veľkosťou, neumožňujúcou klasické rolovanie a tak sa tento typ garážovej brány dostane pod strop garáže postupním “lámaním¨ sekcií. Vďaka ich veľkosti je možné zabudovanie prechodových dverí, či okna. Sekcionálne garážové bránysa ľahko ovládajú, nie sú hlučné a výborne izolujú teplo, preto sú vhodné aj pre vykurované garáže. Ale sekcionálne brány sa vlastne hodia pre akúkoľvek garáž, najmä ale pre tie garáže, ktoré sú obmedzené priestorom pri vstupe. Ak je garáž napríklad umiestnená kúsok od cesty, alebo priamo pri chodníku, sú sekcionálne brány ideálne. Dlhodobé testy v reálnych podmienkach zaisťujú vyzreté sériové výrobky a kvalitu brán. Vďaka nim a tiež vďaka vynikajúcim technickým riešeniam a nekompromisnému zabezpečeniu kvality dostane zákazník spoločnosti PEMAT Slovakia možnosť záruky až na 10 rokov. Sekčné brány PEMAT je možné vyrobiť v mnohých variantoch a bez problémov vyhovujú rozličným stavebným i dizajnovým požiadavkám, je to moderná technológia, ktorá je určená pre inštaláciu do otvorov malých a stredných rozmerov. Rozličnosť dizajnov a farieb, ktoré ponúkajú sekčné garážové brány sa výborne hodia k akémukoľvek domu. Sekćné brány sú vytvorené z dvojstenného pozinkovaného oceľového plechu vyplneného tvrdenou polyuretánovou penou, čo prispieva okrem izolačných vlastností aj k zvýšeniu bezpečnosti. Sekcionálna garážová brána je vybavená nehrdzavejúcim koľajnicovým systémom s dlhou životnosťou.  Automatické sekčné brány sa otvárajú kolmo nahor. Tak získate tým viac miesta v garáži a pred garážou. Garážové sekcionálne brány (sekčné brány) vyrobíme podľa Vášho stavebného otvoru na mieru. 

Akým pohonom budú vaše sekcionálne brány ovládané?

Sekčné garážové brány sú poháňané moderné a vysoko spoľahlivou motorovou jednotkou s vstavaným prijímačom. Ovládanie sekcionálnej brány prebieha pomocou viackanálového diaľkového ovládača, tlačidlá na stene, kódovej klávesnice alebo ich môžete otvárať pomocou mobilného telefónu. Značka pohonov brán PEMAT a riadiacich systémov sú zárukou maximálnej spoľahlivosti a životnosti. Pohon PEMAT je testovaný na 90 000 cyklov. Jedným diaľkovým ovládačom môžete ovládať nezávisle až 4 zariadenia, tj. garážových brán alebo vstupných brán. Každé tlačidlo diaľkového ovládača bude pridelené k jednému konkrétnemu pohonu brány.

Pohony brán – použitie

Narazila brána na prekážku? Žiadny problém: pohony brán sú vybavené detekciou prekážky – pri náraze brány na prekážku sa brána automaticky otvorí. Ovládací panel umožňuje jednoduché použitie a programovanie všetkých funkcií. K motorom sa používa tichá remeňová dráha.

Pohony pre garážové brány

Stropné elektrické pohony brán ponúkajú v kombinácii s pohodlím a komfortom najvyššiu bezpečnosť pre garážové brány.

Bezpečnostné prvky

Elektrické pohony disponujú, kvôli zdvíhaniu brány, veľkou silou. A ako vieme, s veľkou silou prichádza zodpovednosť. Preto disponujú radou ochranných prvkov, ktoré zabraňujú uzavretiu brány v prípade výskytu akejkoľvek prekážky. V tejto súvislosti sa veľmi často požíva technológia svetelnej závory. Akonáhle je lúč, ktorý vysielajú čidla po stranách garáže, prerušený, nemožno bránu uzavrieť. V okamihu keď sa lúč preruší pri zatváraní brány, pohon sa ihneď zastaví.

Kovania pre garážové sekcionálne brány

Najdôležitejšími prvkami garážovej brány u sekčných brán sú samotné sekcie a kovania. Pri sekcii sa treba presvedčiť z akej hrúbky plechu je vyrobená, aká je povrchová úprava plechu, aká je hustota polyuretánovej peny a či má sekcia prerušený tepelný most.

Realikzácie