Domov > Naša ponuka > Doplnky > Exteriérové rolety

Exteriérové rolety

Rolety sa stávajú bežnou súčasťou domov a to predovšetkým pri novostavbách. Vďaka variabilite prevedenia je dnes možné použiť hliníkové rolety pre všetky typy okenných otvorov.Hliníkové rolety majú pre svojich užívateľov celú radu výhod. Tento materiál zaručuje stabilitu, odolnosť a dlhú životnosť. Hliníkové rolety chránia konštrukciu okien proti poveternostným vplyvom a predlžujú tak ich životnosť. V zime zabránia vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti nežiadúcim únikom tepla z miestnosti, v lete naopak ochránia pred nepríjemným teplom z vonku. Postupným spustením roliet je možné regulovať intenzitu slnečného žiarenia, okrem toho tento systém ponúka možnosť úplného zatemnenia miestnosti. Farbu lamiel si môžte vybrať zo širokej ponuky aktuálneho vzorkovníka, pričom je možné prispôsobiť ich farbu farbe okna.

Zníženie priepustnosti svetla

Rolety majú ideálnu ochranu proti úniku tepla. V lete predokenné rolety chránia Vaše okná pred vplyvmi slnka a dažďa. V zime rolety ušetria až 25% nákladov na vykurovanie.

Zvukotesná ochrana

Predokenné rolety Vám zaistia efektívnu ochranu proti hluku. Efekt dvoch stien pôsobí ako zvuková bariéra a tým znižuje vonkajši hluk. Rolety znižujú hladinu až o 10dB.

Farebné prevedenie

Farby boxov a koľajníc je možné upravovať podľa vzorkovníka RAL a pomocou kašírovania do akejkoľvek imitácie dreva. Lamely ponúkame v 23 odtieňoch, na objednávku lakované alebo kašírované.

Absolútne súkromie

Jednou z veľkých výhod predokenných roliet je ochrana Vášho súkromia pred zvedavými pohľadmi z vonka.

Bezpečnosť

Vyspelým systémom lamiel, ktoré majú dlhoročnú odolnosť proti mechanickému porušeniu, chŕania Váš dom pred nepozvanými hoštami.

ALUBOX

Roletový systém ALUBOX patrí do skupiny predokenných roliet s priznanou krabicou. Ideálny je pre dodatočnú montáž, upúta svojou funkčnosťou a dizajnom. Voliteľná je aj verzia s integrovanou rolovacou sieťou proti hmyzu. Lamely môžu byť hliníkové alebo plastové. Hliníkové lamely sú vyplnené PU penou a ich povrch je upravený dvojitou vrstvou oderuvzdorného laku. Hliníkové vodiace lišty sú upravené kefkovým tesnením. Ovládanie môže byť manuálne alebo motorické. Motorické rolety sa dajú ovládať miestnym, centrálnym alebo dialľkovým ovládaním. Predokenné rolety svojím vzhľadom zaručia dokonalé zladenie s fasádou Vášho domu, vďaka možnostiam výberu z veľkého množstva dekorov imitácií drevených povrchov a farieb podľa vzorkovníka RAL.

ALURUND

Roleta typu ALURUND patrí do skupiny produktov predokenných roliet s priznanou krabicou. Ideálna je pre dodatočnú montáž a je určená pre náročných architektov. Krabica a vodiace lišty sú zaoblené, tým vytvárajú jedinečný vzhľad výrobku. Ponúkame aj verziu s integrovanou rolovacou sieťou proti hmyzu. Lamely môžu byť hliníkové alebo plastové. Hliníkové lamely sú vyplnené s PU penou a ich povrch je upravený dvojitou vrstvou oderuvzdorného laku. Hliníkové vodiace koľajnice sú upravené kefovým tesnením. Ovládanie môže byť manuálne alebo motorické. Motorické rolety sa dajú ovládať miestnym, centrálnym alebo diaľkovým ovládaním. Predokenné rolety svojím vzhľadom zaručia dokonalé zladenie s fasádou Vášho domu, vďaka možnostiam výberu z veľkého množstva dekorov imitácií drevených povrchov a farieb podľa vzorkovníka RAL.

ALUPUC

Roletový systém typu ALUPUC je určený pre novostavby a rekonštrukcie. Patrí do skupiny predokenných roliet s nepriznanou krabicou. V prípade vypustenia krabice do boku ostenia je možné zabudovať ovládanie v interiéri do steny (zápustný navijak)Ďalej Vám ponúkame aj verziu s integrovanou rolovaciou sieťou. Lamely môžu byť hliníkové alebo plastové. Hliníkové lamely sú vyplnené PU penou a ich povrch je upravený dvojitou vrstvou oderuvzdorného laku. Ovládanie môže byť manuálne alebo motorické. Motorické rolety sa dajú ovládať miestnym, centrálnym alebo dialľkovým ovládaním. Predokenné rolety svojím vzhľadom zaručia dokonalé zladenie s fasádou Vášho domu, vďaka možnostiam výberu z veľkého množstva dekorov imitácií drevených povrchov a farieb podľa vzorkovníka RAL.

NADOK S

Roletový systém Nadok S patrí do skupiny nadokenných roliet s priznanou krabicou. Ideálny je pri výmenách okien aj vo veľkých výškach. Roleta je namontovaná priamo na okno ešte vo výrobe dodávateľa a pri montáži sa spolu s oknom osádza do okenného otvoru. Vonkajší povrch krabíc a vodiacích líšt môže byť upravený motívom dreva v rôznych odtieňoch.
Lamely môžu byť hliníkové alebo plastové. Hliníkové lamely sú vyplnené PU penou a ich povrch je upravený dvojitou vrstvou oderuvzdorného laku.
Ovládanie môže byť manuálne alebo motorické. Motorické rolety sa dajú ovládať miestnym, centrálnym alebo dialľkovým ovládaním. Nadokenné rolety svojím vzhľadom zaručia dokonalé zladenie s fasádou Vášho domu, vďaka možnostiam výberu z veľkého množstva dekorov imitácií drevených povrchov a farieb podľa vzorkovníka RAL.