Domov > Naša ponuka > Kovanie

Používané kovania

Okenné a dverové kovanie GU – bezpečnosť, komfort a kvalita.

Sme nároční na kvalitu okien

Každé moderné okno by malo, okrem estetickej kvality, spĺňať aj náročné technické a bezpečnostné požiadavky. Takéto okno musí dokonale tesniť po celom svojom obvode. Navyše by malo združovať otváravú a sklopnú funkciu. Nesmieme zabúdať na zvýšenú schopnosť okna odolávať vlámaniu a na najvyššie estetické požiadavky.
Systém, ktorý v sebe zahŕňa všetky tieto požiadavky kladené na moderné kovanie zo spoločnosti Gretsch Unitas, sa volá UNI-JET. Je to celoobvodové kovanie vhodné pre všetky typy okien, bez ohľadu na tvar a tradične využívaný materiál.

Otváravo sklopné kovanie: application/pdf Návod na obsluhu a údržbu

Produktový katalóg: application/pdf UNI JET

Základom je bezpečnosť

Po celom obvode okna má UNI-JET uzatváracie body vybavené hríbovými čapmi, ktoré znižujú možnosť násilného otvorenia okna. Možnosť použitia rôznych typov rámových uzáverov umožňuje zvyšovať bezpečnosť okna podľa potreby zákazníka. So štandardnými dielmi kovania UNI-JET  a použitím oceľových uzatváracích čapov je možné dosiahnuť stupeň odolnosti proti vlámaniu WK2 podľa EN 1627 – 1630.

Komfort s kovaním UniJet

Celoobvodové kovanie UniJet spĺňa všetky požiadavky zákazníkov na komfort ovládania. Poistka proti chybnej manipulácii, škárové vetranie, zdvíhač krídla, ktorý uľahčuje manipuláciu s ťažkými krídlami či protiprievanová poistka, toto všetko je v štandarde. Vďaka špeciálnej konštrukcii automatických hríbových čapov Cleverle je manipulácia s oknom vybaveným kovaním UNI-JET jednoduchá, ľahká a bezporuchová.

Povrchová úprava – viac ako štandard

Povrchová úprava kovania je základom jeho dlhoročného používania. Preto je UNI-JET upravované špeciálnou úpravou ferGUard s vysokou schopnosťou odolávať korózii. V porovnaní so štandardnou ponukou ostatných kovaní tak dosahuje niekoľkonásobne lepšie parametre, čo potvrdili náročné testy nezávislej skúšobne v Nemecku. Vďaka tejto úprave má kovanie príťažlivý strieborný vzhľad.